HOMEDrogi Czytelniku,

Jeśli szczerze interesuje Cię to, co publikujemy, i uważasz, że warto udostępniać ten materiał w wersji polskojęzycznej, a znasz angielski i znajdziesz trochę czasu - zapraszamy do współpracy!

Poszukujemy osób chętnych do współpracy przy przekładzie książki "The Secret History of the World" i do kilku innych projektów.


Napisz do nas...


Wstęp: 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Cykl:

FALA

Część: 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -
  - 8 - 9 - 10a -
10b(całość!) - 10c -
- 11
- 11b - 11c (całość!)


Artykuły:

Sztuka iluzji

Zakochana egzorcystka - Opowieść wielu możliwości - Thomas French,
St. Petersburg Times

Część:
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -
- Epilog

Fragmenty "Psychopatologii"

Protokoły patokratów

PSYCHOPATA – Maska zdrowia psychicznego

Czym jest psychopata?

Historia seksu i uwagi ogólne - Lama Sing

Najgroźniejsza idea na świecie
- Część 1
- Część 2

Komentarz na temat "Gnozy" Murawiewa
- Część 1

Jakiś potwór tu nadchodzi

Osama, Szwadrony Śmierci i Największe Kłamstwo Wszechczasów


VIDEO - Atak na Pentagon

Komentarze na temat Ataku na Pentagon - Laura Knight-Jadczyk
cz. 1

cz. 2

Teorie konspiracyjne rozkwitają w Internecie - Carol Morello
The Washington Postksiążka dostępna w języku:
english
- français - espanol

VIDEO - Tajemna historia świata


Archiwum
tutaj znajdziecie starsze artykuły z naszej witryny


Nauki IV Drogi

Borys Murawiew - Gnoza, R.1
Borys Murawiew - Gnoza, R.2 NOWOŚĆ!


Nasz BLOG PRACowniA z uzupełniającymi materiałami:

PRACowniA


Znaki Czasów

Archiwum Znaków Czasów


Transkrypty sesji:

Rok: 1994 - 1995 - 1996 - 1997 - 1998-2001

Stary Index i niezweryfikowane sesje z 1994-95

 Napisz do nas...


"Nie bójcie się o ścieżkę prawdy, bójcie się o brak ludzi, którzy nią kroczą."
Robert Francis Kennedy


"Przeczytałem dzisiaj wiadomości, o ludzie..."
John Lennon


Tyrania, która osiągnęła największy sukces to nie ta, która używa siły do zapewnienia jednorodności, ale ta, która usuwa ze świadomości inne możliwości, i sprawia, że wydaje się niewyobrażalne to, iż istnieją inne drogi, i która usuwa poczucie, że istnieje coś na zewnątrz.
Allan Bloom
Zamykając amerykanski umysł


"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą."
Voltaire


Wiara świadomości jest wolnością
Wiara uczuć jest słabością
Wiara ciała jest głupotą.
Miłość świadomości wywołuje taką samą reakcję
Miłość uczucia wywołuje przeciwną
Miłość ciała zależy jedynie od typu i biegunowości.
Nadzieja świadomości jest siłą
Nadzieja uczuć jest niewolnictwem
Nadzieja ciała jest chorobą.
Gurdżijew


Metoda nauki ezoterycznej jest taka sama jak nauki pozytywnej: obserwacja, krytyczna analiza tejże obserwacji i rygorystyczna dedukcja w oparciu o ustalone fakty.
Murawiew, Gnoza vol.1


Zycie jest religią. Doświadczenia życiowe odzwierciedlają sposób, w jaki wchodzi się w interakcję z Bogiem. Ci, którzy są uśpieni, to ci, którzy prezentują małą wiarę w swych interakcjach z kreacją. Niektórzy myślą, że świat istnieje, by mogli go przezwyciężyć, zignorować lub wyłączyć. Dla tych jednostek światy przestaną istnieć. Staną się oni dokładnie tym, co sami wnoszą w życie. Staną się jedynie snem w 'przeszłości'. Ludzie, którzy zwracają dokładnie uwagę na rzeczywistość obiektywną , na prawo i lewo, staną się rzeczywistością 'Przyszłości'.
Kasjopeanie, 28-09-2002


AlltheWeb

AlltheWeb indeksuje ponad 2.1 miliarda stron WWW, 118 milionów plików multimedialnych, 132 miliony plików FTP, dwa miliony plików MP3, 15 milionów plików PDF oraz obsługuje 49 jezyków, co sprawia, że jest to jedna z najwiekszych wyszukiwarek dostepnych entuzjastom wyszukiwania. AlltheWeb dostarcza najświeższych informacji, ponieważ uaktualniamy nasze indeksy co 7 do 11 dni oraz indeksujemy do 800 najświeższych wiadomości na minutę z 3,000 źródeł.


Otrzymywanie informacji o nowościach na witrynie!

Kanał RSS Kasjopea
Nauki IV Drogi

Kasjopeanie na temat centrów energetycznych i czakramów
Laura Knight-Jadczyk i Kasjopeanie


Sesja: 13 lipca 2002 roku

Ark, Laura, BT, VG

[...]
P: Pod sam koniec ostatniej sesji poruszyliśmy temat dzieła Borysa Murawiewa. W trakcie jego czytania dostrzegam wiele związków pomiędzy tym dziełem, a wieloma wątkami i wskazówkami pojawiającymi się tu i ówdzie w przekazach K's. Najważniejsza wydaje się być jego informacja o Centrach - trzech niższych i trzech wyższych, które nie "są osadzone" w ciele - oraz o tworzeniu się centrum magnetycznego. Mówi on więc o różnicy pomiędzy wpływami "A" i "B" oraz o konieczności przyswajania wpływów "B" w celu dokonania fuzji "centrum magnetycznego", co następnie umożliwi duszy - albo wyższym centrom - "osadzenie się" w ciele. Sądząc po jego opisach, jest to chyba dokładnie ten sam proces, przez który wy nas przeprowadzaliście, włącznie nawet ze wszystkimi przejściami z Vincentem Bridges'em i Frankiem oraz innymi. Jak kiedyś powiedzieliście: "Z ognia przychodzi światło". Rzucono nam oczywiście wyzwanie, żebyśmy wykorzystali wiedzę, którą zdobyliśmy przy okazji zajmowania się tymi zagadnieniami, i mocno to na nas wpłynęło pod względem mentalnym i fizycznym, a przede wszystkim psychicznym i duchowym. Widzimy, że miało to spory udział w "stapianiu centrum magnetycznego", używając terminu Murawiewa. Czy Murawiew właściwie przedstawia te zagadnienia?
O: Nie tylko właściwie. Te zagadnienia przechowywano od czasów "Upadku".
P: Murawiew jasno przyznaje, że ta wiedza stanowi "cienką nić" ustnej tradycji i że sami mnisi - z różnych miejsc - przyznają, że nie tylko nie została ona spisana, ale nie została nawet nigdy "zebrana" w jednym miejscu. Jest to rzecz jasna problematyczne, ale wydaje się jednak, że Murawiew podjął szczery wysiłek, żeby przedstawić istotę samej Tradycji, nawet jeśli zbyt dużo czasu poświęcił próbom wplecenia w nią pewnych wątków europejskiego okultyzmu, przez tak długi czas popularnych, szczególnie synarchicznych upodobań Guenona itd. Zdaje się, że z tego względu Murawiew wiele rzeczy interpretował jako "wpływy A". No i mamy jeszcze to jego przedstawienie sprawy "światów". Wydaje się być bardzo podobne do nauki o "gęstościach", chociaż nie zawiera pojęcia równowagi między siłami STS i STO.
O: Jeśli jest rozumiana w oryginalnym kontekście wielowymiarowej rzeczywistości. Są również pewne wypaczenia i i przekręcenia w temacie "światów" i "nut". Ale nawet one są drugorzędne.
[...]
P: Czy "centra" opisane przez Murawiewa mają jakiś związek z ideą "czakr"?
O: Dość bliski. U osobników odmiany organicznej tak zwane wyższe czakry "powstają w wyniku" kradzieży tej energii od istot posiadających duszę. Daje im to możliwość udawania, że same duszę posiadają. Istota z duszą postrzega wskutek tego lustrzane odbicie własnej duszy, kiedy przypisuje "cechy duszy" takim istotom.
P: Czy ten wzajemny związek zaczyna się w czakrze bazowej, która wiąże się według Murawiewa z centrum seksualnym?
O: Nie. "Centrum seksualne" odpowiada splotowi słonecznemu.

Niższe centrum ruchowe - czakra bazowa (korzenia)
Niższe emocjonalne - czakra sakralna (płciowa)
Niższe intelektualne - czakra gardła
Wyższe emocjonalne - czakra serca
Wyższe intelektualne - czakra korony

P: (L) A co z tak zwaną siódmą czakrą, czy też "trzecim okiem"?
O: Wizjoner. Unia wyższego centrum intelektualnego z emocjonalnym.
[...]

Tłumaczenie: Iza. Weryfikacja: Szob

 


Właściciele oraz wydawcy niniejszych stron pragną oświadczyć, że materiał tu prezentowany jest wynikiem ich badań i eksperymentu w Komunikacji Nadświetlnej. Zapraszamy czytelnika by przyłączył się do naszego poszukiwania Prawdy poprzez czytanie z otwartym, ale sceptycznym umysłem. Nie zachęcamy tu do "dewotyzmu" ani też do "Prawdziwej Wiary". Zachęcamy STANOWCZO do poszukiwania Wiedzy oraz świadomości we wszystkich obszarach działania jako najlepszego sposobu, by być w stanie odróżnić kłamstwa od prawdy. Jedno co możemy powiedzieć czytelnikowi: pracujemy bardzo ciężko, wiele godzin na dobę, i czynimy tak od wielu lat, by odkryć "sedno" naszej egzystencji na Ziemi. Jest to nasze zajęcie, nasze poszukiwanie, nasza praca. W sposób ciągły szukamy potwierdzenia oraz/lub pogłębiamy zrozumienie tego, co uważamy albo za możliwe, albo za prawdopodobne lub za jedno i drugie. Czynimy tak ze szczerą nadzieją, że ludzkość jako całość skorzysta z naszej pracy, jeśli nie teraz , to przynajmniej w jakimś punkcie w jednej z naszych prawdopodobnych przyszłości.

Skontaktuj się z administratorem serwera pod adresem cassiopaea.com
Prawa Autorskie (c) 1997-2005 Arkadiusz Jadczyk oraz Laura Knight-Jadczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. "Cassiopaea, Cassiopaean, Cassiopaeans," są zastrzeżonym znakiem handlowym Arkadiusza Jadczyka oraz Laury Knight-Jadczyk.
Listy adresowane do Kasjopei, szkoły QFS, Arkadiusza lub Laury, stają się własnością Arkadiusza Jadczyka i Laury Knight-Jadczyk
Wtórne publikacje oraz wtórne rozpowszechnianie zawartości niniejszego ekranu lub dowolnej części niniejszej witryny w dowolnej formie jest stanowczo zabronione bez wcześniejszej pisemnej zgody autorów.

 

Jesteś gościem o numberze [an error occurred while processing this directive] .

 

[an error occurred while processing this directive]