HOMEDrogi Czytelniku,

Jeśli szczerze interesuje Cię to, co publikujemy, i uważasz, że warto udostępniać ten materiał w wersji polskojęzycznej, a znasz angielski i znajdziesz trochę czasu - zapraszamy do współpracy!

Poszukujemy osób chętnych do współpracy przy przekładzie książki "The Secret History of the World" i do kilku innych projektów.


Napisz do nas...


Wstęp: 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Cykl:

FALA

Część: 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -
  - 8 - 9 - 10a -
10b(całość!) - 10c -
- 11
- 11b - 11c (całość!)


Artykuły:

Sztuka iluzji

Zakochana egzorcystka - Opowieść wielu możliwości - Thomas French,
St. Petersburg Times

Część:
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -
- Epilog

Fragmenty "Psychopatologii"

Protokoły patokratów

PSYCHOPATA – Maska zdrowia psychicznego

Czym jest psychopata?

Historia seksu i uwagi ogólne - Lama Sing

Najgroźniejsza idea na świecie
- Część 1
- Część 2

Komentarz na temat "Gnozy" Murawiewa
- Część 1

Jakiś potwór tu nadchodzi

Osama, Szwadrony Śmierci i Największe Kłamstwo Wszechczasów


VIDEO - Atak na Pentagon

Komentarze na temat Ataku na Pentagon - Laura Knight-Jadczyk
cz. 1

cz. 2

Teorie konspiracyjne rozkwitają w Internecie - Carol Morello
The Washington Postksiążka dostępna w języku:
english
- français - espanol

VIDEO - Tajemna historia świata


Archiwum
tutaj znajdziecie starsze artykuły z naszej witryny


Nauki IV Drogi

Borys Murawiew - Gnoza, R.1
Borys Murawiew - Gnoza, R.2 NOWOŚĆ!


Nasz BLOG PRACowniA z uzupełniającymi materiałami:

PRACowniA


Znaki Czasów

Archiwum Znaków Czasów


Transkrypty sesji:

Rok: 1994 - 1995 - 1996 - 1997 - 1998-2001

Stary Index i niezweryfikowane sesje z 1994-95

 Napisz do nas...


"Nie bójcie się o ścieżkę prawdy, bójcie się o brak ludzi, którzy nią kroczą."
Robert Francis Kennedy


"Przeczytałem dzisiaj wiadomości, o ludzie..."
John Lennon


Tyrania, która osiągnęła największy sukces to nie ta, która używa siły do zapewnienia jednorodności, ale ta, która usuwa ze świadomości inne możliwości, i sprawia, że wydaje się niewyobrażalne to, iż istnieją inne drogi, i która usuwa poczucie, że istnieje coś na zewnątrz.
Allan Bloom
Zamykając amerykanski umysł


"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą."
Voltaire


Wiara świadomości jest wolnością
Wiara uczuć jest słabością
Wiara ciała jest głupotą.
Miłość świadomości wywołuje taką samą reakcję
Miłość uczucia wywołuje przeciwną
Miłość ciała zależy jedynie od typu i biegunowości.
Nadzieja świadomości jest siłą
Nadzieja uczuć jest niewolnictwem
Nadzieja ciała jest chorobą.
Gurdżijew


Metoda nauki ezoterycznej jest taka sama jak nauki pozytywnej: obserwacja, krytyczna analiza tejże obserwacji i rygorystyczna dedukcja w oparciu o ustalone fakty.
Murawiew, Gnoza vol.1


Zycie jest religią. Doświadczenia życiowe odzwierciedlają sposób, w jaki wchodzi się w interakcję z Bogiem. Ci, którzy są uśpieni, to ci, którzy prezentują małą wiarę w swych interakcjach z kreacją. Niektórzy myślą, że świat istnieje, by mogli go przezwyciężyć, zignorować lub wyłączyć. Dla tych jednostek światy przestaną istnieć. Staną się oni dokładnie tym, co sami wnoszą w życie. Staną się jedynie snem w 'przeszłości'. Ludzie, którzy zwracają dokładnie uwagę na rzeczywistość obiektywną , na prawo i lewo, staną się rzeczywistością 'Przyszłości'.
Kasjopeanie, 28-09-2002


AlltheWeb

AlltheWeb indeksuje ponad 2.1 miliarda stron WWW, 118 milionów plików multimedialnych, 132 miliony plików FTP, dwa miliony plików MP3, 15 milionów plików PDF oraz obsługuje 49 jezyków, co sprawia, że jest to jedna z najwiekszych wyszukiwarek dostepnych entuzjastom wyszukiwania. AlltheWeb dostarcza najświeższych informacji, ponieważ uaktualniamy nasze indeksy co 7 do 11 dni oraz indeksujemy do 800 najświeższych wiadomości na minutę z 3,000 źródeł.


Otrzymywanie informacji o nowościach na witrynie!

Kanał RSS Kasjopea
Kasjopeański Eksperyment

Wstęp:

Otwórz się i poszukuj

 


"Jesteśmy WAMI w Przyszłości"

Jak wielu utalentowanym osobom, przez ten "Dar Boga" - wolno było Laurze spojrzeć w "Zwierciadło, w którym można zobaczyć cały Świat" - a raczej w krainę symboli, dynamik i archetypów.

Przez to Zwierciadło "Kasjopeanie" (lub "Laura z przyszłości," czy też jakiekolwiek podświadome czy nadświadome źródło tej inspiracji) zaczęli uczyć Laurę wielu rzeczy. "Kasjopeańska komunikacja" przywiodła również Laurę do zrozumienia, że takie sprawy jak Poszukiwanie Graala, "Poszukiwanie przez Alchemików Kamienia Filozoficznego" czy najbardziej podstawowe idee kryjące się w pewnych gnostyckich pismach, są w istocie tym samym. Nawet więcej, "ci Kasjopeanie" sprawili, że stało się jasne, iż człowiek, wokół którego wyrosła Legenda Jezusa, był praktykującym tę starożytną techno-duchowość i że wizerunki "ukrzyżowania" były jedynie alchemicznymi metaforami. Wszystko to służyło jako źródło inspiracji dla przyszłych badań.

Laura komentuje:

Jako dziecko byłam przywiązana do historii o Królu Arturze i jego Rycerzach Okrągłego Stołu. Było to zupełnie naturalne, zważywszy na moje nazwisko rodowe: Knight [tłum.: Rycerz]. Dlatego we wczesnym dzieciństwie przeczytałam i przyswoiłam sobie całe mnóstwo książek na ten temat.

Ale w miarę jak dorastałam, moja ogólna opinia o nich zmieniała się. Odesłałam ich do krainy fantazji czy dziecięcych bajek. Nie było "prawdziwego" Graala; była tylko ładna opowieść. Miło było czytać o nich i wyobrażać je sobie w wolnym czasie, ale czułam, że potrzebuję wziąć się do PRAWDZIWEJ pracy "znalezienia Boga". Nie zdawałam sobie sprawy, że w bardzo realnym sensie jest to prawdziwa natura poszukiwania Graala.

W każdym razie przez wiele lat koncentrowałam się na kwestii "znalezienia Boga". Było to dla mnie tak ważne, jak niezbędne jest, by oddychać.

Zaczęłam w dość podstawowy sposób: w nic nie wierząc, wszystko sprawdzając; a po latach znalazłam swoją drogę od nauk ścisłych poprzez "miękkie", do "para-nauk". Analizowałam i kategoryzowałam wszystko po drodze, a na "koniec" sądziłam, że w dość dużym stopniu przeleciałam całą skalę. Moje kategorie były bardziej niż u wielu innych ludzi różnorodne i obszerne, niemniej jednak były kategoriami - i w jakimś stopniu pogodziłam się z tym, że nigdy nie poznam Boga inaczej niż poprzez "umysł", a umysł był, poza tym, na tyle na ile to rozumiałam, początkiem i końcem wszystkiego. Cogito ergo sum. To wszystko, co mogłam poznać. Nie byłam zadowolona z tej odpowiedzi, ale cóż innego pozostało?

I na tym stanęło aż do czasu, kiedy zdarzenia opisane w mojej autobiografii,Amazing Grace, doprowadziły do kasjopeańskich przekazów. I wtedy Poszukiwanie zaczęło się na poważnie.

Nowy dowód, nowa wiedza mogą zmienić całe podstawy tego, co myślimy, że wiemy. I to oczywiście jest właśnie częścią problemu Graala. Każdy buduje hipotezę opartą na tym, co jest ogólnie dostępne w kontekście "zwykłych badań", albo hipotezy stworzone na bazie własnych założeń dotyczących naszej rzeczywistości, które są częścią społecznego/kulturowego środowiska, w którym żyjemy. A ponieważ jesteśmy tak zaangażowani w nasze fundamentalne wierzenia związane z naturą naszej rzeczywistości, stajemy się emocjonalnie zaangażowani w te hipotezy - to jest emocjonalnie przywiązani - i kiedy odkrywana jest albo zwraca naszą uwagę nowa informacja, często nie tylko nie CHCEMY o niej słyszeć ani jej dostrzec - my po prostu nie możemy.

Wychodząc w 1984 roku od stanu mojego psychicznego bankructwa, Kasjopeanie - "ja sama w przyszłości" - spędzili dziesięć lat na odbieraniu mi złudzeń co do moich założeń dotyczących naszej rzeczywistości, jaką postrzegamy. Żarliwie modliłam się o odpowiedzi, a Wszechświat zaczął mi odpowiadać w dynamice samego mojego życia. W pewnym momencie, kiedy przeszłam wiele testów, sposób komunikacji stał się bardziej bezpośredni i świadomy - same "kasjopeańskie transmisje" - i stało się jasne, że Poszukiwanie Graala było faktycznie ważne.

Przez lata tej inicjacji byłam tak kierowana, by ponownie odwiedzić wiele spośród tekstów, które w młodości po prostu odsunęłam od siebie, aby moimi "nowymi oczami" "czytać między wierszami". "Kasjopeanie" sugerowali również kierunki  studiów i badań, które nie były częścią mojej wcześniejszej pracy. Pośród tekstów, przez które byłam prowadzona, znalazły się dzieła alchemika Fulcanelliego.

Istnieje wiele "teorii", kim mógł być Fulcanelli. Większość z nich nie bierze pod uwagę wszystkich dostępnych danych i, jak większość innych teorii, często są one takie, jak opisała Laura powyżej: "Każdy buduje hipotezę opartą na tym, co jest ogólnie dostępne w kontekście "zwykłych badań", albo hipotezy stworzone na bazie własnych założeń dotyczących naszej rzeczywistości, które są częścią społecznego/kulturowego środowiska, w którym żyjemy..." Nie wchodząc w to, kim lub czym mógł albo nie mógł być Fulcanelli, temat podjęty przez Laurę w jej książce The Secret History of The World, przejdźmy do cytatu dotyczącego alchemicznej przemiany:

Ponadto, naszym zdaniem, wydaje się niewystarczającym wiedzieć, jak dokładnie rozpoznać i sklasyfikować fakty; trzeba wciąż badać naturę i uczyć się od niej, w jakich warunkach i pod kontrolą czego będzie odbywać się jej różnorodna wytwórczość. W rzeczy samej, filozoficzny umysł nie będzie zadowolony ze zwykłej możliwości identyfikacji ciał. Wymaga on wiedzy o tajemnicy ich kunsztów. Dobrze jest uchylić drzwi laboratorium, gdzie natura miesza elementy; odkryć tajemną siłę, pod której wpływem dokonuje się jej dzieło, jest lepiej. [...]

Alchemia jest niezrozumiała tylko dlatego, że jest ukryta. Filozofowie, którzy chcieli przekazać potomności opis swojej doktryny i owoc swojej pracy, bardzo uważali, by nie wyjawić sztuki przez przedstawienie jej w pospolitej formie, żeby laik nie mógł jej niewłaściwie użyć. Dlatego z powodu trudności w zrozumieniu jej, z powodu tajemniczości jej zagadek i nieprzejrzystości jej przypowieści, nauka doszła do tego, że została zamknięta wśród zamyśleń, iluzji i chimer. [...]

Ze swoimi pomieszanymi tekstami, usianymi kabalistycznymi wyrażeniami książki pozostają skutecznym i prawdziwym powodem większości błędów, które wskazujemy. Ponieważ, pomimo ostrzeżeń.... studenci upierali się przy ich czytaniu zgodnie ze znaczeniem, które niosą w zwykłym języku. Nie wiedzą oni, że teksty te zarezerwowane są dla tych, którzy przeszli inicjację, i że, aby je zrozumieć, istotnym jest posiadanie tajemnego klucza. Najpierw trzeba pracować nad odkryciem tego klucza.

Z najwyższą pewnością te stare rozprawy zawierają, jeśli nie całą naukę, to przynajmniej jej filozofię, jej zasady i sztukę ich stosowania zgodnie z naturalnymi prawami. Jeśli jednak nie jesteśmy świadomi ukrytego znaczenia terminów - na przykład znaczenia Ares[grecki bóg wojny], które jest inne niż Aries [Baran] - dziwnych określeń celowo użytych w kompozycji takiego dzieła, nic z nich nie zrozumiemy albo będziemy niezawodnie wprowadzeni w błąd.

Nie możemy zapominać, że jest to nauka ezoteryczna. Wskutek tego przenikliwa inteligencja, doskonała pamięć, praca i uwaga połączone z silną wolą NIE są wystarczającymi przymiotami, by mieć nadzieję na biegłość w tym temacie. Nicolas Grosparmy pisze:

"Tacy ludzie, którzy myślą, że stworzyliśmy nasze książki dla nich, naprawdę łudzą się, ale my stworzyliśmy je, by trzymać z dala wszystkich tych, którzy nie należą do naszej sekty".

Batsdorff, na początku swojej rozprawy miłosiernie ostrzega czytelnika tymi słowy:

"Każdy rozważny umysł, jeśli może, musi najpierw przyswoić sobie Naukę; to znaczy zasady i środki działania. W przeciwnym razie powinien się tu zatrzymać, nie tracąc głupio czasu i majątku. Tak więc błagam tych, którzy będą czytać tę książeczkę, aby dali wiarę moim słowom. Powtarzam im jeszcze raz, że NIGDY NIE POZNAJĄ TEJ PODNIOSŁOEJ NAUKI Z KSIĄŻEK I ŻE MOŻE ONA BYĆ POZNANA JEDYNIE PRZEZ BOSKIE OBJAWIENIE, DLATEGO NAZYWANA JEST BOSKĄ SZTUKĄ, albo z wykorzystaniem dobrego i godnego zaufania mistrza; a ponieważ istnieje bardzo niewielu takich, którym Bóg dał tę łaskę, jest też bardzo niewielu, którzy jej nauczają".[1]

Laura tak pisze o o tym Początkowym Doświadczeniu w Kasjopeańskim eksperymencie:

Sesje z Kasjopeanami były często bardzo osobiste. Było to konsekwencją ogromnych zmian odbywających się w moim życiu w efekcie tego inicjacyjnego procesu, a wiele z tych zmian pojawiało się na jakimś innym poziomie rzeczywistości i ledwie je można było wyczuć, jakby pozostawały za "zamgloną szybą". Kiedy spoglądam wstecz na wydarzenia, na przemiany, potrafię dostrzec schemat. Ale w tamtym czasie nie widziałam nic poza desperacką walką o "unormowanie" i "ustabilizowanie się" mojego świata, który stawał się coraz bardziej dziwaczny.

Patrząc wstecz rozumiem, że odgrywałam przedstawienie - zaczerpniętą ze starożytnej mitologii ponadczasową wizję, która wszędzie była taka sama. I przebrnąwszy przez ten wstępny "skrypt", piszę tu, starając się przekazać, czego nas te historie uczą.

Zagłębiając się w źródło i znaczenie doświadczeń z Kasjopean, sięgałam po prace wielu osób. które wcześniej podejmowały trud odkrycia Wielkiej Tajemnicy. Dziś mamy archeologów odkopujących świadectwa rozsiane po całym świecie, etnologów, spisujących historie ludzi Wschodu i Zachodu, a pokolenie orientalistów ujawniło nam sakralne piśmiennictwo starożytnych narodów, które dało początek naszym religiom i kulturom. W międzyczasie uczeni organizują i analizują materiały związane z psychologicznymi pdstawami języka, mitu, religii, sztuki i etyki. W stopniu co najmniej zauważalnym odkrycia umysłu w dziedzinie psychologii i biologii podsuwają tropy prowadzące do starożytnej technologii opisanej w mitach i legendach. Staje się bowiem w końcu coraz bardziej oczywiste, że logika, heroiczne akty i wyczyny znane z mitów, są obecne i dziś.

Oczywiście nie miałam wtedy pojęcia o tym, że działałam na poziomie archetypu. Już sama taka myśl napełniłaby mnie przerażeniem. Pamiętam, jak w latach 80-tych borykałam się z problemem, dlaczego przyszło mi urodzić się z tak ogromnym znakiem zapytania w głowie - beż żadnego wyraźnego ujścia dla tej poszukującej energii - i wiedziałam, że muszę zacząć coś robić. Decyzja ta, krok po kroku, zaprowadziła mnie do komunikacji z Kasjopeanami - być może mną samą w Przyszłości - którzy powiedzieli:

Pomogliśmy ci stopień po stopniu wybudować schody. Ponieważ prosiłaś o to. A prosiłaś o to, bo takie było twoje przeznaczenie. [...] prosiłaś o "moc" pojęcia naważniejszych zagadnień z całej rzeczywistości. I towarzyszyliśmy ci w umacnianiu się.

Faktycznie Efekt Motyla.

 


Właściciele oraz wydawcy niniejszych stron pragną oświadczyć, że materiał tu prezentowany jest wynikiem ich badań i eksperymentu w Komunikacji Nadświetlnej. Zapraszamy czytelnika by przyłączył się do naszego poszukiwania Prawdy poprzez czytanie z otwartym, ale sceptycznym umysłem. Nie zachęcamy tu do "dewotyzmu" ani też do "Prawdziwej Wiary". Zachęcamy STANOWCZO do poszukiwania Wiedzy oraz świadomości we wszystkich obszarach działania jako najlepszego sposobu, by być w stanie odróżnić kłamstwa od prawdy. Jedno co możemy powiedzieć czytelnikowi: pracujemy bardzo ciężko, wiele godzin na dobę, i czynimy tak od wielu lat, by odkryć "sedno" naszej egzystencji na Ziemi. Jest to nasze zajęcie, nasze poszukiwanie, nasza praca. W sposób ciągły szukamy potwierdzenia oraz/lub pogłębiamy zrozumienie tego, co uważamy albo za możliwe, albo za prawdopodobne lub za jedno i drugie. Czynimy tak ze szczerą nadzieją, że ludzkość jako całość skorzysta z naszej pracy, jeśli nie teraz , to przynajmniej w jakimś punkcie w jednej z naszych prawdopodobnych przyszłości.

Skontaktuj się z administratorem serwera pod adresem cassiopaea.com
Prawa Autorskie (c) 1997-2005 Arkadiusz Jadczyk oraz Laura Knight-Jadczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. "Cassiopaea, Cassiopaean, Cassiopaeans," są zastrzeżonym znakiem handlowym Arkadiusza Jadczyka oraz Laury Knight-Jadczyk.
Listy adresowane do Kasjopei, szkoły QFS, Arkadiusza lub Laury, stają się własnością Arkadiusza Jadczyka i Laury Knight-Jadczyk
Wtórne publikacje oraz wtórne rozpowszechnianie zawartości niniejszego ekranu lub dowolnej części niniejszej witryny w dowolnej formie jest stanowczo zabronione bez wcześniejszej pisemnej zgody autorów.

Jesteś gościem o numerze [an error occurred while processing this directive] .

 

[an error occurred while processing this directive]